گناهکار تصویر زندان زندانی بازداشت

گناهکار: تصویر زندان زندانی بازداشت تحقیقات میلیونی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه کشور عزیزمان ایران

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می‌کند، کشور عزیزمان ایران را به حمایت موشکی از انصارالله ی

ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه کشور عزیزمان ایران

ادعاهای بی اساس وزیر انگلیسی علیه ایران

عبارات مهم : ایران

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می کند، کشور عزیزمان ایران را به حمایت موشکی از انصارالله یمن محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، آلستر برت، وزیر انگلیس در امور خارومیانه در گفت وگو با روزنامه اماراتی الاتحاد با بیان اینکه انگلیس و آمریکا نگرانی هایی نسبت به تهدیدات امنیتی کشور عزیزمان ایران در منطقه دارند، مدعی شد که کشور عزیزمان ایران باید حمایت انصارالله یمن را متوقف کند و به آن ها سلاح و موشک ندهد، همچنین کشور عزیزمان ایران نباید در امور داخلی یمن دخالت کند.

ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه کشور عزیزمان ایران

وی با بیان اینکه امیدوارم کشورهای عضو توافق هسته ای بتوانند بر نگرانی های ایجاد شده است از سوی کشور عزیزمان ایران چیره شوند، مدعی شد: انگلیس خوب می داند که موشک های ایرانی اکنون به سوی ریاض شلیک می شوند.

وی در رابطه با برجام، گفت: خروج از توافق هسته ای هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و تحریم های اقتصادی علیه کشور عزیزمان ایران در جای خود می ماند. لیکن عادلانه نیست که کشورهای منطقه تحت هیچ شرایطی تهدیدات کشور عزیزمان ایران را تحمل کنند.

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می‌کند، کشور عزیزمان ایران را به حمایت موشکی از انصارالله ی

آلستر برت در ادامه با تمجید از نقش ائتلاف عربی، عربستان و امارات در یمن و متهم کردن کشور عزیزمان ایران به دخالت در آن کشور مدعی شد: ما می دانیم که ائتلاف عربی می خواهد به حوثی ها (انصارالله) فشار بیاورد تا روند گفت وگو انجام شود و تلاش آنها جهت توقف دخالت های کشور عزیزمان ایران که بحران را پیچیده تر کرده است ادامه دارد و اگر راه حلی جهت بحران پیدا نشود جایی جهت کشور عزیزمان ایران در آنجا نخواهد بود.

این وزیر انگلیسی در ادامه با بیان اینکه پایبندی کشور عزیزمان ایران به برجام می تواند فعالیت هسته ای کشور عزیزمان ایران را محدود کند، افزود: انگلیس انتظار نداشت که آمریکا از توافق هسته ای خارج شود و این توافق باعث می شود که کشور عزیزمان ایران برنامه هسته ای خود را گسترش ندهد و نشانه توافق هسته ای از همان شروع همین امر بود.

وی در ادامه با بیان اینکه اتحادیه اروپا نیز دلیلی جهت خرج از برجام نمی بیند، مدعی شد: در برابر نگرانی زیادی نسبت به ساخت موشک های بالستیک در پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود دارد و این رویکرد باید عوض کردن یابد؛ جهت حل این مسئله باید راه حلی ایجاد شود و برنامه جهت اطمینان از پایبندی کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای ایجاد شود.

ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه کشور عزیزمان ایران

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این پرسش که اگر تمام طرف های برجام از این توافق خارج شوند، چگونه می توانیم پایتخت کشور عزیزمان ایران را جهت پایبندی به توافقی تازه قانع کنیم، گفت: امیدوارم که خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای اهرم فشاری بر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت اصلاح توافق هسته ای و اضافه بندهای تازه به آن باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه انگلیس و هم پیمانانش به منظور اصلاح بندهای دلواپس کننده توافق هسته ای به تلاش خود ادامه خواهد داد، افزود: دخالت های کشور عزیزمان ایران در منطقه هیچ ارتباطی به توافق هسته ای ندارند و حتی بعد از خروج واشنگتن از برجام این تهدیدات ادامه دار خواهد بود.

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت می‌کند، کشور عزیزمان ایران را به حمایت موشکی از انصارالله ی

آلستر برت با تمجید از تلاش های امارات در تعامل با تهدیدات کشور عزیزمان ایران ،گفت: اتحادیه اروپا تلاش می کند تا بعد از خروج آمریکا از برجام راه حلی ایجاد کند و پایتخت کشور عزیزمان ایران را قانع کند تا از منطقه دست بکشد.

وی با تاکید بر ضرورت پایبندی کامل کشور عزیزمان ایران به تمام بندهای توافق هسته ای، گفت: این پایبندی می تواند از بروز اتفاق بزرگ تری جلوگیری کند و لغو برجام نمی تواند از خطرات کشور عزیزمان ایران بکاهد.

ادعاهای بی‌اساس وزیر انگلیسی علیه کشور عزیزمان ایران

وی افزود: در حقیقت ما امروز نیازمند این هستیم که بندهای قدیمی توافق هسته ای عوض کردن یابد و پرسشها و نگرانی های منطقه ای نیز حل شود.

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه با تاکید بر نیرومند بودن روابط انگلیس و آمریکا، گفت: لندن تلاش می کند تا مسئله تحریم های ایجاد شده است علیه بعضی شرکت ها که با پایتخت کشور عزیزمان ایران همکاری دارند را حل کند.

وی ادامه داد: انگلیس و دیگر شرکایش در اتحادیه اروپا و پنج طرف دیگر توافق هسته ای به تلاش خود ادامه خواهند داد و کشور عزیزمان ایران نیز باید به بندهای توافق هسته ای پایبند باشد.

آلستر برت با بیان اینکه میان کشور عزیزمان ایران و انگلیس تبادلات تجاری وجود دارد و ما تا این لحظه در رابطه با تحریم های تازه آمریکا علیه شرکت هایی که با پایتخت کشور عزیزمان ایران همکاری دارند، هیچ اطلاعی نداریم، افزود: طبیعتا این تحریم ها بر روابط تجاری پایتخت کشور عزیزمان ایران و لندن تاثیر خواهد گذاشت و باید ببینیم که چگونه می تواند با این تحریم ها برخورد کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا سه شنبه شب بعد از سخنان خود در کاخ سفید و طرح ادعاهای واهی علیه کشور عزیزمان ایران و بیان این که آمریکا از برجام خارج می شود، فرمان اجرایی خروج از برجام را امضا کرد.

کشورهای عربستان، بحرین، امارات و همچنین اتحادیه عرب،سازمان همکاری اسلامی و شورای همکاری خلیج فارس در همان ابتدا از تصمیم ترامپ جهت خروج از برجام و ازسرگیری تحریم ها علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران استقبال کردند.

مقام معظم رهبری با اشاره به خروج آمریکا از برجام، خطاب به مسئولان کشور هشدار دادند: «به سه کشور اروپایی اعتماد نکنید. اگر تضمین قطعی ندهند، نمی شود ادامه داد.» ایشان همچنین با اشاره به بیانات اخیر ترامپ، گفتند: از طرف ملت کشور عزیزمان ایران به او می گویم «شما غلط می کنید”.

حسن روحانی، مدیر جمهور کشورمان در تصویر العمل به اعلام خروج آمریکا از برجام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «شریک بد عهد کم شد؛ برجام در صورت تامین و تضمین منافع کشور عزیزمان ایران با “پنج” ادامه می یابد. کشور عزیزمان ایران جهت خنثی کردن تحریم های نا مشروع آمریکا، از هر لحظه متحدتر است.»

محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان منشتر شدن خبر شبکۀ اجتماعی توییتر در تصویر العمل به تصمیم ترامپ جهت خروج آمریکا از برجام گفت: در تصویر العمل به نقض های مکرر آمریکا در برجام و خروج غیرقانونی این کشور از این توافق همانطور که از سوی رییس جمهور روحانی ماموریت یافته ام یک تلاش دیپلماتیک را جهت ارزیابی اینکه آیا دیگر کشورهای عضو برجام می توانند منافع کشور عزیزمان ایران در برجام را به طور کامل تامین کنند، انجام خواهم داد. نتیجه این امر تصویر العمل ما را مشخص خواهد کرد.

وزیر انگلیس در امور خاورمیانه درحالی از نقش ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن تمجید می کند که این ائتلاف نزدیک به سه سال است زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند،مدارس و بیمارستان های آنان را بمباران می کند و از رسیدن غذا و دارو به آنها ممانعت می کند. این ائتلاف متجاوز به علت کارها وحشیانه اش در یمن در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

ادعای دخالت کشور عزیزمان ایران در یمن و حمایت موشکی از انصارالله درحالی مطرح می شود که بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان قبل از این نیز در تصویر العمل به تحولات اخیر یمن، با اشاره به استمرار تجاوز وحشیانه خارجی که به نابودی زیرساخت ها و محاصره همه جانبه و کشتار جمعی و خاموش ملت یمن منجر شده است هست، ابراز امیدواری کرد: همه گروه ها، احزاب و جریان های سیاسی و اجتماعی یمن، ضمن همبستگی با یکدیگر از جبهه واحد ملی بر علیه تجاوز خارجی محافظت کنند.

وی در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این صورت کشور عزیزمان ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن است سلاح هایی است که از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته، امروز مشاهده می کنیم یمن جهت آنکه در برابر تجاوز و حملات بی امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک های درونی رفته و این طبیعی است.

علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل نیز در این باره تاکید کرده است: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچ موشکی به یمن نداده هست، یمنی ها در وقت علی عبدالله صالح و منصورهادی و حتی قبل تر به وسیله اردوگاه های شرق عمدتاً تسلیح می شدند، ما از این دلواپس نیستیم که مردم دنیا بدانند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سلاح به عراق، سوریه و یا لبنان داده است به آنها سلاح داده ایم تا در برابر داعش و تروریست ایستادگی کنند، به یمن کمک های انسانی و حمایت های سیاسی می کنیم ولی موشک را کشور عزیزمان ایران به آنها نداده است و یمنی ها نیازی به آن ندارند آیا که با امکاناتی که در اختیار دارند توانسته اند در برابر سعودی ها ایستادگی کنند و با همین امکانات پیروز خواهند شد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | انگلیس | ایرانی | تحریم ها | انگلیسی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs